Marcas Law  &

Investment
MARCAS, lider işletmeler, hükümetler, sivil toplum örgütleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlara uluslararası hizmet veren küresel danışmanlık ve hukuk firmasıdır. Müşterilerimizin performansını arttırarak, en önemli hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz. On yıldan fazla bir süredir, bu görev için benzersiz bir donanıma sahip bir firma kurduk. 

 

MARCAS, şirketler, finansal kurumlar, resmi daireler ve çeşitli müşteri tabanına sahip ve kapsamlı finansal hizmetler sunan bir şirkettir. Küresel yatırım bankacılığı, menkul kıymetler ve yatırım yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

 

MARCAS dünya çapında faaliyet göstermektedir ve özellikle Asya ve Avrupa Bölgesi'nde şirketler ve hükümetlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Müşterilerimize hedef ülkelerdeki ihtiyaçları doğrultusunda, projelerini gerçekleştirmeleri için gerekli tüm adımları doğru atmalarını ve bu şekilde sürdürebilir ve başarılı dış ticaret projelerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. 

  

Yatırım Yönetimi / Risk Yönetimi

Kurumsal ve bireysel müşterilerimize, stratejik ortaklıklarımızla birlikte, yatırım yönetimi servis hizmeti sunuyor ve yatırım ürünleri sağlıyoruz. Ayrıca portföy yönetimi ve finansal danışmanlık da dahil olmak üzere bireylere ve ailelere servet danışmanlığı hizmetleri ve diğer işlem hizmetleri sunuyoruz.

 

Kurumsal Müşteri Hizmetleri

Müşteri işlemlerini kolaylaştırıyoruz ve sabit gelir elde etmek üzere pazar oluşturuyoruz. İşbu hizmetlerimizi başta finansal, yatırım fonları ve resmi daireler gibi kurumsal müşterilere sunuyoruz. 

 

Yatırım bankacılığı

Stratejik ortaklarımız ve global gruplarımızla birlikte, çeşitli bireylere, şirketlere, finansal kurumlara, yatırım fonlarına ve resmi dairelere geniş bir yatırım yelpazesi sunabiliyoruz. 

 

Şirket Kuruluşu

Nerede olursa olsun, ABD veya Avrupa'da, müşterilerimize ilgili ülkedeki şirket kuruluşu, maliyet hesabı hakkında rapor düzenliyor, ikinci aşamada şirketi kuruyoruz. Stratejik ve kurumsal yapılanma alanlarında destek sunuyoruz. Yeni bir işletme için kuruluş sürecinin zor ve yorucu olduğunun farkındayız; bu nedenle, şirketinizi işletme aşamasına kadar bir dizi eksiksiz hizmet ile destekliyoruz. 

 

İş birliği veya Doğrudan Yatırım Ortakları Bulma/ Şirket Birleşmesi / Füzyon

Firmamız müşterilerini, iş ortağı bulma, şirket birleşmesi ve diğer iş birliklerin seçiminde desteklemektedir. Olası ortakları ve şirketleri ayrıntılı bir şekilde araştırıyoruz, kontrol ediyoruz ve müşterilimize seçim konusunda yardımcı oluyoruz. 

 

Proje İzleme, Kontrol ve Yönetim

Projenizin durumunu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde öğrenin. Küreselleşme, artan maliyetler ve kalite yönündeki baskılar, farklı ülkelerdeki projelerinizin denetimini yeni denetçilere verme zorunluluğunu beraberinde getirir. İştigal alanınız ne olursa olsun ve projeniz nerede olursa olsun, yine de yüksek kaliteli, kısa teslimat süreleri ve güvenilirlik sağlamanız gerekmektedir ve yabancı ülkelerdeki projeleri takip etmek zor olabilir. MARCAS firması projelerinizi denetler, izler, kontrol eder ve gerekirse yönetir. 

 

Pazar Analizi ve Araştırması

Optimal karar verme, pazarın farklılığını bilmeyi ve pazarı anlamayı gerektirir. Marcas Hukuk ve Danışmanlık şirketi olarak müşterilerimize, sağlam bir temelin oluşturulabilmesi için ekonomik araştırma ve pazar analizi, fizibilite çalışması, strateji ve yatırım planı oluşturma, ürün ve hizmet araştırması hizmetleri sunuyoruz. Oldukça deneyimli ve vizyon sahibi ekibimiz, tüm enerji kompleksinin doğru bilgisine dayanarak piyasa gelişmelerinden ve tahminlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaktadır. 

 

MARCAS LAW aynı zamanda Paris merkezli, Malta kayıtlı ve dünya çapında 30 şubesi bulunan bir finans kurumunun uluslararası imza yetkilisidir (Mandate). GEORGE GENESIS GROUP yatırım bankacılığı, menkul değerler, yatırım ve fon yönetimi alanlarında dünya çapında önder işletmeler arasındadır, müşterilerine çeşitli ve geniş çaplı ve finans hizmetleri sunmaktadır. 

 

MARCAS LAW ayrıca Lübnan merkezli Türkiye’de şubesi bulunan ve 51 tane Arap menşeli üniversiteyi bünyesinde barındıran INTERNATIONAL UNION OF UNIVERSITIES – Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin resmi danışmanıdır. 

 

MARCAS LAW dünya çapında takriben 76 ülkenin Ticaret Sicil Merkezlerinde kayıtlıdır. Bu sayede kayıtlı olduğumuz ülkelerde şirket ve tüzel kişileri araştırmak, faaliyetlerini takip etmek, ilgili ülkelerdeki ticari faaliyetler ile ilgili prosedürleri, yasa ve yönetmeliklere uygun bir şekilde oluşturmak, asset ve finansal enstrümanları sorgulamak, şirketimizin uzmanlık alanlarındandır. 


Faaliyetlerimiz, birlikte çalışmakta olduğumuz organizasyonlara/şirketlere hem kısa hem de uzun vadede açık avantajlar sağlamaktadır. Kaynaklarımızı odaklıyor, global ağımızdan yararlanıyor ve yaptığımız her şeyde mükemmelliği hedefliyoruz. 


Yetkilisi olduğumuz şirketler sayesinde bilakis şubeleri bulunan ülkelerdeki kurumlarla ilişkilerimiz iyi derecededir.


HİZMETLERİMİZ

 • Şirket Kuruluşu, şirket anlaşmalarının hazırlanması, ticaret odası, noter ve diğer prosedürlerin sonuçlandırılması;
 • Ticari Danışmanlık;
 • Finansal Danışmanlık;
 • Ekonomi Danışmanlığı;
 • Şirketler arası iletişim, arabuluculuk;
 • Yatırım Yönetimi / Risk Yönetimi
 • Proje Kontrolü, Denetimi ve Yönetimi;
 • Pazar, Ürün ve Marka araştırması;
 • Piyasa Araştırması;
 • Şirkete ortak bulma, füzyon, potansiyel ortakları araştırma;
 • Fizibil projelere yatırımcı bulma;
 • Uluslararası standartlara sahip, tüm ticari konularda İngilizce, Türkçe, Almanca ve Arapça sözleşmelerin hazırlanması.